Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, otrzymasz to, co zawsze miałeś


Jak to jest, że czasem pomimo tego, że się staramy, nie widzimy efektów naszych działań? Dlaczego nie zawsze udaje nam się osiągnąć to, o czym marzymy? Czy robimy coś źle? Czasem jest tak, że nie robimy nic poza samym planowaniem (albo robimy za mało). Czekamy i liczymy na cud lub odwlekamy nasze plany, zwalając winę na brak czasu lub innych ludzi. Może zbyt często szukamy winy na około nas samych, a zbyt rzadko szukamy problemu w sobie? Wydaje mi się, że czasami warto spojrzeć na siebie jak na winnego, znaleźć przyczynę naszych kłopotów, a następnie próbować je rozwiązać.

"Jesteś jedynym problemem, jaki będziesz kiedykolwiek miał i swoim jedynym rozwiązaniem."

 ~ Bob ProctorTakie myślenie może nam pomóc rozwiązać niejeden problem. Nieważne czy jest nim brak efektów w sporcie, rozwijaniu pasji, nauce czy w próbie polepszenia kontaktów z innymi ludźmi. Jeśli nie będziemy robić nic w kierunku naszych celów, to nic nie osiągniemy. Warto też zastanowić się nad tym, czy nie robimy za mało albo czy nie warto wprowadzić jakiś zmian w naszych działaniach.

Jeśli Twoim celem jest np. poprawienie kondycji, ilość, intensywność czy rodzaj ćwiczeń, które wykonywałeś na samym początku, po roku nie będą Ci już dawały takich efektów, jakie widziałeś w pierwszym miesiącu. Ciało się przyzwyczai i będzie potrzebowało nowego treningu. Jeśli wydaje Ci się, że Twoi znajomi o Tobie zapomnieli, to może warto byś sam wyciągnął do nich dłoń? Jeśli nie wychodzą Ci portrety, jeśli myślisz, że tańczysz gorzej od innych osób z drużyny, może jest coś co powinieneś szczególnie poćwiczyć? Na przykład poświęcić czas na rysowanie nosa czy uszu, a w tańcu skupić się na wybranych elementach układu zamiast "marnować" czas na powtarzanie reszty, którą już świetnie umiesz.

 Nie ma co się załamywać. Narzekaniem nic nie zmienimy. Zrzucaniem winy na innych, poddawaniem się czy staniem w miejscu także. Znalezieniem problemu, próbowaniem rozwiązania go i wykraczaniem ze swojej strefy komfortu jak najbardziej :)

Udostępnij ten post

18 komentarzy :

 1. Świetny post i podobaja mi sie bardzo zdjęcia :)

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com/2017/02/white-lance-dress.html

  OdpowiedzUsuń
 2. i masz rację! Gdybym poddałą się przy głupiej nauce kuwetkowania czy oduczaniu niszczenia mebelków moje szczury mieszkały by teraz w brudnej, brzydkiej i poniszczonej klatce i byłyby postrzegane przez wszystkich jak brudne stwory z kanałów :P Z ogonkami nauka najprostszych rzeczy często trwa bardzo długo, ale jak już czegoś ich nauczymy z kolejnymi rzeczmi będzie łatwiej :D
  Obserwuję i zapraszam: pozytywnie-szczurnieta.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Najważniejsza jest motywacja i wiara w siebie i swoje możliwości :)
  Piękne zdjęcia.
  Pozdrawiam!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Wykraczanie ze strefy komfortu jest ważne, szczególnie przy ćwiczeniach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że stawianie nowych wyzwań i przekraczanie własnych granic może być w pewien sposób uzależniające. Zaczynasz od małych kroków, a potem idziesz coraz dalej. Cała ta droga do celu, łącznie z przezwyciężaniem problemów, testowaniem własnych możliwości, sama w sobie jest satysfakcjonująca ;D.
  Pozdrawiam :)
  Sowa

  OdpowiedzUsuń
 6. wszystko sprowadza się do tego, ze nasze życie to kwestia podejścia do niego ;) sami jesteśmy odpowiedzialni za swoje szczęście :) bardzo ładne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak, narzekanie i zwalanie problemów na innych tak jak piszesz w niczym nie pomoże. Trzeba po prostu chcieć. Wiele rzeczy zależy tylko od naszych chęci.

  starwarspoland.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo motywujący post! Ja czesto nie widze efektów swoich działań :/

  londonkidx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Super post :). Motywujący i dający do myślenia. Piękne zdjęcia. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 10. swietny post! ja czesto swoich efektow na chwile obecna nie widze, jednakze z biegiem czasu je dostrzegam ;)

  co powiesz na wspólną obserwację? ja już i to z ogromną chęcią! pozdrawiam http://justemsi.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo mądry cytat! I masz rację, po prostu musimy zacząć robić coś innego niż do tej pory żeby zobaczyć postępy lub zmiany ;)

  amelia-bloog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Czasem staramy się za mało, a czasem bywa, że nasze ambicje są zbyt zawyżone. Mimo, że robimy dużo to nadal nie czujemy satysfakcji z osiągniętych celów. Bo "zawsze mogłam/mogłem postarać się jeszcze bardziej". Sama często tak mam i to też nie jest dobre. Trzeba nauczyć się patrzeć na sprawy obiektywnie, z rozsądkiem. Jeżeli chcemy coś osiągnąć, to musimy na to zapracować. Nic nie przyjdzie nam ot tak. Ważne, żeby wciąż iść do przodu, niezbyt często zatrzymywać się w miejscu i przede wszystkim nie poddawać się :) Pozdrawiam
  ludziesamotni.blogspot.com
  curiousthingsm8.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Super piszesz a zdjęcia robisz rewelacyjne :)
  Obserwuję i mam nadzieję, że u mnie także Ci się spodoba :)
  ONLY DREAMS - KLIK ♥

  OdpowiedzUsuń
 14. Post motywujący do działania - właśnie takie kocham najbardziej. Zawsze potrafię wczuć się w słowa przekazane w takich postach i pomyśleć nad swoim życiem. Twój post dał mi również dużo do myślenia, więc bardzo mi się spodobał. (:

  iinnetakie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Milo ze uswiadamiasz taka prosta rzecz ludziom, bo czasami na prawde o niej latwo zapomniec. Ja juz od jakiegos czasu robie wszystko zeby sie realizowac

  magdawiglusz.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 16. Super zdjęcia. Bardzo motywujący wpis.
  ZAPRASZAM DO MNIE, KLIK

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękne zdjęcia! No i oczywiście niesamowita motywacja.
  Jeśli po prostu chcemy by nam się coś udało musimy włożyć w to wiele pracy. Nic nie przyjdzie Nam jak "grom z jasnego nieba". Jeśli nie widzimy właśnie efektów to dobrze jest szukać winy w sobie, a nie w kimś innym. Znaleźć błąd i poprawić go/ulepszyć.

  http://my-little-world-olimpia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 18. Powinniśmy starać się czynić postępy i iść na przód. Stanie w miejscu nie zmieni naszego życia ;)
  Zapraszam! www.zuzu-zuzannaxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń